آخرين ارسال هاي انجمن
انجمن
نوشته شده توسط : محسن

زندگینامه


شهید حمید اکبری در سال 1342 در شهرستان شهید پرور و مذهبی محلات دیده به جهان گشود در دوران کودکی و خردسالی پا به عرصه مدرسه نهاد وی با شروع جنگ تحمیلی در حال تحصیل به جبهه های حق علیه باطل رفت و هم تحصیل می کرد و هم می جنگید یعنی دو سنگر را حفظ نمود و از طریق بسیج وارد سنگر جنگ با دشمن اسلام و ایران شد و هنگام شهادت در سال دوم دانشگاه درس می خواند بنابر اظهارات مادرش شش سال بود که در جبهه های حق علیه باطل مبارزه می نمود وی دارای اخلاق و رفتاری خوب و نمونه بود وی در سال 6/3/1365در منطقه مجنون در اثر اثابت ترکش به درجه رفیع شهادت نائل امد

وصیتنامه


بسم الله الرحمن الرحیم
یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه فادخلی فی عبادی وادخلی جنتی
ای نفس قدس مطمئن و دل آرام (بیاد خدا) امروز بحضور پروردگارت بازآی که تو خشنود (به نعمتهای ابدی او) و او راضی از (اعمال نیک) توست. باز آی و در صف بندگان خاص من در آی و در بهشت (رضوان) من داخل شو.
سپاس خداوندی را سزاست که فضل و احسانش را در موجودات پراکنده و همه را مشمول جود و بخشش خود قرار داده و به او ایمان می آوریم ایمانی از روی اخلاص و یقین و گواهی می دهیم که جز او (خدای یگانه) معبودی نیست و محمد(ص) بنده و فرستاده اوست و بآنچه از او رسد سپاسگزاریم و برای انجام اوامرش از او یاری می طلبیم و از او سپاسگزاریم به سبب بالاترین نعمتی که بما عطا فرمود و آن نعمت و فوز عظیم شهادت است و شهادت زیباترین و کوتاهترین راه رسیدن به کمال مطلق یعنی خداوند متعال است و شهید در جوار رحمت الهی مرزوق است.
اینکه که از جانب خدا آمده و به سوی او می شتابیم بهتر آن است که راهی را که رضای او در آن است و مرگی را که شیوه اولیاء الله بسروری سیدالشهداء امام حسین(ع) و بالاترین مرگها یعنی (شهادت) را انتخاب کنیم که آن تولد برای زندگانی جاودانه و آخرین مرحله تکامل یک انسان و افتخار مسلمین است
ای امت حزب الله، از امام و ولایت فقیه اطاعت کنید که اطاعت از خدا و رسول اوست و بزرگترین رکن و پایه ایمان و شرط قبول شدن اعمال اعتقاد به ولایت فقیه است
امام را این وارث پیامبران علیهم السلام و نائب امام زمان (عج) و حسین زمان را تنها نگذارید و او را تا پای جانتان یاری کنید که دست خدا با شماست. حامی و مطیع روحانیت باشید و بدانید شکست روحانیت شکست اسلام است. خداوند آنانی را که در پی تضعیف روحانیت هستند نابود کند.
همه با هم در لوای پرچم لا اله الا الله به ریسمان الله چنگ بزنید و از اختلاف و تفرقه بپرهیزید . بخود خوف و اندازه راه ندهید و سست نشوید ، چون کوه محکم و استوار بایستید که مهمترین راه رسیدن به فتح و پیروزی و غلبه بر دشمن شکیبایی است.
خوشا بحال کسانیکه آنچه پروردگارشان (الله) واجب کرد ادا کنند و در سختیها شکیبا باشند و بسیاری استغفار گناهانشان بخشیده شود ، آنان حزب الله هستند و بدانید که حزب الله پیروز است.
برادران عزیز، شما را به ترس از خدا تقوی و پرهیزگاری سفارش می کنم که آن تقوا توشه سفر آخرت و ایمنی از عذاب است و دوستان خدا را از ارتکاب حرام باز می دارد و خشیت را در دلهایشان قرار می دهد تقوی را محافظت کنید و خود را به سبب آن نگهدارید ، در روزهای گذرای دنیا برای روزهای همیشگی آخرت توشه بردارید و بهترین توشه تقوی و پرهیزگاری است که به سبب آن نیش زهر دار گناهان دور می شود. بر شما باد تکیه و مراجعه به کتاب خدا، زیرا قرآن کریم ریسمان استواری است که برای چنگ زننده بآن نگهدارنده از خطا و لغزشهاست و آن چراغی است فروزان و راهنما که افروختگی آن فرو نمی نشینند همواره بیاد خدا باشید که بهترین ذکر است و قرآن را بیاموزید که نیکوترین گفتار است در این لحظات که خورشید تابان ولایت و امامت بطلوع می نشینند و جهان را با انوار قرآن کریم نورانی و روشن می کند و مصادف است با ولادت با سعادت مولای متقیان علی (ع) شما را سفارش می کنم به مطالعه اثر گرانبهای امیرالمومنین (ع) یعنی نهج البلاغه و به کار بستن مواعظ و اندرزهای اجتماعی و اخلاقی آن ، به نماز و جهاد اهمیت دهید که آنها از اهم وسایل تقرب به سوی خداوند سبحان است. از منافقین و ضد انقلاب حذر کنید که انان گمراه و گمراه کننده اند.

خواهران عزیز، حجاب و عفت اسلامی را رعایت کنید و در تربیت فرزندانتان به تربیت و اخلاق اسلامی بکوشید فاطمه و زینب علیهما السلام را الگوی خود قرار دهید و فرزندانی علی گونه و حسین گونه تربیت کنید که آنها آینده سازان اسلام هستند. صبر وشکیبایی را پیشه خود سازید.
پدر و مادر عزیز:
هر پدرو مادری خواهان سعادت و سربلندی فرزند خود می باشد اکنون که به سعادت رسیدم و به فوز عظیم یعنی شهادت نائل شدم ناراحت و غمگین نباشید و خدا را شکر کنید به سبب آنکه امانتی را که خداوند به شما سپرده بود بنحو احسن به او بازگردانید.
و فرزندی را در راه خدا تقدیم کردید از شما می خواهم صبر داشته باشید و خوشحال باشید و برای سلامتی رهبر انقلاب دعا کنید و با این کار مشت محکمی بر دهان ضد انقلاب بزنید هر چیزی به عنوان امانت از دوستان نزدم امانت بوده به صاحبانش برگردانید.
امیدوارم نخست خداوند متعال از من راضی و خشنود باشد و بعد شما پدر و مادر و خواهران و برادران و دوستان و آشنایان همگی حلالم کنید و از بدیهای من بگذرید.
خداوند همه را به راهی که رضای او در آن است هدایت فرماید و از راهی که سخت و غضب او در آنست بازدارد و چشم بهم زدنی ما را خودمان وامگذارد.
در طلوع فجر و در روز تولد نور ولایت ولایت و امامت علی بن ابیطالب(ع) یار شهید عزیز و استاد بزرگوار آنکه علی گونه زیست و مظلومانه شهید شدو در هدایتم به سوی خداوند متعال و شناخت مکتب اسلام و قرآن عزیز نقش موثری داشت یعنی شهید عزیز علی پورآغاسی سیدالشهداء شهرمان و دیگر شهداء که عاشقانه به سوی پروردگارشان شتافتند، گرامی باد. امید است که خداوند آنها را با ابا عبدالله الحسین (ع) محشور گرداند و این بنده خوار و بی مقدار و گناهکار را گناهانش ببخشاید و با آنها محشور گرداند .انشاء الله
اگر جنازه ام به دستتان رسید در گلزار شهدای شهرمان بخاک بسپارید و امام جمعه عزیزمان حجه الاسلام مقدسی بر من نماز بخواند و باید بگویم ای مردم شهید پرور محلات قدر چنینی سید بزرگواری که جامه تقدس و تقوی بر قامت وی بسی زیبنده است بدانید و به مواعظ وی گوش فرا دهید و بکار بندید
خدا را شکر که چنین رهبری و نعمتی و امانتی و امام بزرگواری چون خمینی کبیر به ما عطا فرموده که در پرتو رهبریهای پیامبرگونه ایشان از خواب غفلت بیدار شده و به یاری دین خدا برخاسته و در این راه جان خود را فدا کنیم . اسلام عزیز بالاتر از آن است که جان ما در برابر آن مطرح باشد
خدایا شاهد باشد جنگ ما نه برای قدرت طلبی و کشورگشایی در راه استثمار انسانها و بدست آوردن چیزی از کالای دنیاست بلکه برای این است که دین شریف تر پیاده کنیم و نماز را اقامه کنیم و ظالمان را سرنگون سازیم و در زمین اصلاح و آرامش برقرار کنیم.
قیام ما زمینه را برای حکومت جهانی حضرت بقیه الله روحی له الفداء فراهم می سازد خداوند ما را از اعوان و انصار قرار دهد از هم اکنون با خون خود با او بیعت می کنیم و امیدواریم امت ما دست حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف را در دست نائبش خمینی عزیز مشاهده کنند و امام ماحصل خون شهیدان و ثمره آنرا یعنی جمهوری اسلامی را به آنحضرت بسپارد. انشاء الله
خدایا، خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار
حمید اکبری


:: موضوعات مرتبط: آشنایی با شهدا زندگی نامه , زندگی نامه الف--ج , آشنایی باشهدا وصیت نامه , وصیت نامه الف--ج ,
:: برچسب‌ها: شهداي محلات , شهداي دانشجو , وصيت نامه شهدا , زندگي نامه شهدا , سبك زندگي ,
:: بازديد از اين مطلب : 1116
|
امتياز مطلب : 1
|
تعداد امتيازدهندگان : 6
|
مجموع امتياز : 10
تاريخ انتشار : پنجشنبه 15 خرداد 1393 | نظرات (0)
مطالب مرتبط با اين پست
ليست
مي توانيد ديدگاه خود را بنويسيد

کد امنیتی رفرش

پذیرش تبلیغات
ليست
       
خاطرات ودلنوشته ها
آشنایی با شهدا زندگی نامه
آشنایی باشهدا وصیت نامه
شهدای دیزیچه
موضاعات متفرقه
شهدای شهر طالخونچه
شهدا-عملیات
شهدای رهنان

شهدا را ياد كنيم حتي با يك صلوات

سلام مهمان گرامي؛
خوش آمديد ،لطفا برای حمایت اطلاعاتی ما
معرفي شهداي شهر ومحل خود در سايت عضو شويد
باتشکر مديريت سايت

عضويت در سايت