آخرين ارسال هاي انجمن
انجمن
نوشته شده توسط : محسن

متولد 1334 الیگودرز

دانشجوی رشته روانشناسی

شهادت 1365 فاو


وصیت نامه‌

"ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون"

مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک         دو سه روزی قفسی ساخته اند از بدنم

با عرض سلام خدمت بقیه ا... الاعظم ارواحنا فداه و نایب برحقش و با درود به امت شهید پرور ایران، وصیت نامه‌ی خود را آغاز می کنم. ابتدا مقداری با معبود خود راز و نیاز می کنم.

خداوندا، بارالها، از تعمت های بیشماری که در اختیارم گذاردی سپاسگزارم.

خدایا، معبودا، تو خود می دانی که حضور من در جبهه حق بر علیه باطل تنها و تنها به خاطر رضای تو و جهت لبیک گویی به ئیام نایب امام زمان علیه السلام، حضرت ایت الله العظمی امام خمینی می باشد و امیدوارم این هدیه ناقابل که جانم باشد را از این بنده گناهکار و حقیر بپذیری.

خداوندا، در حالی با تو به راز و نیاز می پردازم که سراسر وجودم را گناهان و معاصی فراگرفته و در برابر ساحت مقدس باریتعالی شرمگین هستم.

بارالها، تو خود می دانی که من نتونستم از نعمت های کثیری که در اختیار این بنده حقیر گذاردی استفاده صحیح بنمایم و اکنون که پای در این راه نهادم به این امیدم که شاید از طریق هدیه خون خود به اسلام جهت اعتلای کلمه حق گناهانم را ببخشایی و از سر تقصیر ما بگذری.

آری، آری، در حالی که آخرین احظات عمرم را می گذرانم امیدوارم که حیات و مرگ مرا چنان سازی.

حال روی سخن را با پدر و مادرم می گشایم:

پدر عزیزم، خدمت پدر عزیزم خودم سلام می رسانم و امیدوارم که فرزند ناشایست خودتان را ببخشید. آری ای پدر عزیزم می دانم که فرزندی لایق برای تو نبودم نافرمانی تو را کرده ام که گاهی بی خدمتی و خدای ناخواسته توهینی کردم پس مرا ببخشید و از تو می خواهم که برای مرگ من ناراحت نباشی و تو آری تو ای پدر عزیزم باید افتخار کنی باید سرافراز باشی که این توفیق تصیب تو شد که فرزندت را به دست خودت روانه جبهه حق علیه باطل ساخته ای.

حال تو خود می دانی که با شهادت فرزندت در برابر اولیاءا... روی سفید و سرافراز باشی.

پدر عزیزم، تو خود می دانی که من همیشه در این فکر بودم که چگونه بتوانم خدمات تو را نسبت به خودم جبران نمایم. آری من می دانم که تو برای درس خواندن من چه زحماتی را متحمل شده ای، ولی این را بدان که زحماتت به هدر نرفته و از طریق هدیه خون فرزندت در راه اسلام آخرت خود را آباد نموده ای.

پدرم، به تو توصیه می نمایم که هرگز از خدا جدا نشوی و همیشه همان طور که بوده ای رهروی راه حسین علیه السلام و امام زمان علیه السلام و پیرو امام امت باشی. پدر جان تو خود می دانی که درد دل زیاد است، اما چه کنم که این کار هم از قلم برنیاید و هم کاغذ گنجایش ندارد. خلاصه خدمتت عرض می کنم که مرا ببخش. خداحافظ پدر جان.

خدمت مادر عزیزم سلام عرض می کنم و از خدا می خواهم که تو ای مادر عزیزم در جوار حضرت فاطمه سلام ا... علیها محضور بگرداند. آری می دانم مادرم جهت این بنده حقیر چه صدمات و ناراحتی هایی را متحمل شده ای از زمان بارداری، کودکی، نوجوانی و اکنون که با تو درد دل می کنم. آری ای مادر عزیزم می دانم که برای تو فرزند قابل و شایسته ای نبوده ام و گاه گاهی به تو اهانتی نموده ام، ولی اکنون که گام در این راه نهاده ام، به این امیدم که مرا ببخشایی و از تقصیر من بگذری و امیدوارم که زحماتی را که نسبت به من متحمل شده ای حلالم بنمایی و از تو می خواهم که همی شوی مادر وهب که یکی از شیرزنان تاریخ اسلام می باشد. در مرگ من زیاده از حد سوگواری نکنی، که این خود باعث شادی دشمنان اسلام می باشد. در ضمن توصیه می کنم به تو تا حد توان در نماز جمعه و دعای کمیل حاضر شوی، زیرا که فرزندت را در راه دین حق عازم جبهه نموده ای. خداحافظ ای مادر عزیزم. خداحافظ.

 برادرانم

خدمت برادران عزیز خودم سلام می رسانم و امیدوارم که همواره در صفوف جنود الهی باشید که به حق هستند. آری ای برادر عزیزم جناب استاد عزت، ای برادر بزرگترم که به منزله پدر می باشی امیدوارم که نگرانی ها و اذیت هایی که از طرف من به تو وارد شده است مرا ببخشی من خود می دانم که برادری لایق برای تو نبوده ام. امیدوارم که مرا ببخشی، آری می دانم و خدا را گواه می گیرم که اول با یاری خدا و دوم با کمک و مساعدت تو بوده است که توانسته ام به تحصیلم ادامه بدهم، اما چه کنم که اکنون دینم و رهبرم به من دستور داده اند که عازم جبهه شوم و بدین وسیله نتوانم دینی که به گردنم داری را ادا نمایم. اما تو باید از من بپذیری که من با هدیه جانم به جان دهنده می توانم عزت و احترام را در آخرت برای تو به ارمغان آورم. در ضمن از خانم تو هم تشکر می کنم و امیدوارم که مرا ببخشید چون باعث اذیت و آزار او هم شده ام و از او می خواهم اگر چنان چه از جانب من اهانتی را دیده اند ببخشند و اما ای برادر عزیزم، ای پاسدار اسلام، ای کسی که همواره در حال نبرد با دشمن بعثی هستی(محمد رضا توکلی)، امیدوارم که مرا ببخشی چون من نتوانستم آن طوری که باید و شاید کوچکی تو را بنمایم. اگر چنان چه از جانب این بنده حقیر نگرانی داری باید به بزرگی خودت ببخشی و امیدوارم و از تو می خواهم که همواره در جهت دین اسلام گام برداری و در انجام کارهایت همیشه به یاد خدا باشی و تا می توانی از امام امت حمایت و پیروی نمایی. در ضمن از طرف من از خانمت بخواه که مرا ببخشند.

خواهرانم

خدمت خواهران عزیز خودم مروارید، صدیقه سلام می رسانم و از خدا می خواهم که آن ها در جوار حضرت زینب سلام ا... علیها محشور بگرداند و امیدوارم که همی شوند حضرت زینب سلام ا... علیها ادامه دهنده خون برادرشان باشند زیرا که شما خوب می دانید که با فداکاری های حضرت زینب سلام ا... علیها بود که پیام نهضت امام حسین علیه السلام به گوش تمام جهانیان رسیده و امیدوارم که این دو خواهر عزیزم مرا حلال بنمایند چون باعث دردسر و زحمت برای آن ها شده ام و به شما توصیه می کنم تا می توانید نمازهای یومیه و اعمال واجبه را به جای آورید و از شما می خواهم که برای این برادر گناهکار خود دعا کنید.

خدمت دو برادر عزیز خودم که هرچند از من کوچکترند ولی دارای روحیه ای بزرگتر از من هستند سلام می رسانم و امیدوارم که منصور و رحیم برادرشان را ببخشند و از سر تقصیر من بگذرند و به شما توصیه می کنم که درس هایتان را محکم بخوانید چون کشور ما امروز به متخصص متعهد نیاز دارد و امیدوارم که آن ها هم ادامه دهندگان راه برادرشان باشند و به آن ها توصیه می کنم که هرگز از اسلام جدا نشوند و هر گامی که بر می دارند در جهت اسلام باشد ان شاءا...

احمد، حمید، مصطفی، مرتضی، مجتبی، اسماعیل و نوزاد تازه وارد را از راه دور دیده بوسم و امیدوارم که احمد و حمید و هر کدام از بچه ها که به مدرسه رفتند درسشان را خوب بخوانند و از مادرانشان می خواهم که آن ها را فرزندانی نیکو و مؤمن و متعهد تربیت نمایند.

در ضمن به خانواده ام توصیه می نمایم اگر چنان چه طلبکاری آمد درب خانه به او بدهند و از افرادی که از من پول می خواهند توصیه می کنم به خانواده ام مراجعه کنند و بگیرند و اگر من از کسی پولی خواستم آن را خیرات کنند. در ضمن گویا 1000 تومان یا 1100 تومان پول در خوابگاه دارم اگر کسی از من پول خواست از آن پول به آن بدهید و درباره کتاب هایم به برادرانم توصیه می کنم که کتاب هایی را که خود می خواهند بردارند و آن هایی را که لازم ندارند به کتابخانه علوم تربیتی دانشگاه اصفهان هدیه کنند. (ضمنا این مطلب درباره کتاب های درسی خودم می باشد) کتاب های عقیدتی را که دارم نگه دارید و از آن ها استفاده کنید.

در پایان خدمت تمام بستگان از جمله دایی هایم، عموها و عموزاده ها و عمه زاده ها و خاله ها و خاله زاده ها و کلیه اقوام و بستگان و فامیل و همسایگان و دوستان و اهالی روستایم سلام می رسانم و امیدوارم که مرا حلال بنمایند. چون این ها هر کدام به گردن این حقیر حق دارند. والسلام.

بهرام توکلی

7/2/1365:: موضوعات مرتبط: آشنایی باشهدا وصیت نامه , وصیت نامه الف--ج ,
:: برچسب‌ها: شهدای دانشجو , شهیدان دانشگاه , دانشجو , شهدای دانشگاه اصفهان , شهداي دانشجو ,
:: بازديد از اين مطلب : 1064
|
امتياز مطلب : 1
|
تعداد امتيازدهندگان : 4
|
مجموع امتياز : 4
تاريخ انتشار : پنجشنبه 06 شهریور 1393 | نظرات (0)
مطالب مرتبط با اين پست
ليست
مي توانيد ديدگاه خود را بنويسيد

کد امنیتی رفرش

پذیرش تبلیغات
ليست
       
خاطرات ودلنوشته ها
آشنایی با شهدا زندگی نامه
آشنایی باشهدا وصیت نامه
شهدای دیزیچه
موضاعات متفرقه
شهدای شهر طالخونچه
شهدا-عملیات
شهدای رهنان

شهدا را ياد كنيم حتي با يك صلوات

سلام مهمان گرامي؛
خوش آمديد ،لطفا برای حمایت اطلاعاتی ما
معرفي شهداي شهر ومحل خود در سايت عضو شويد
باتشکر مديريت سايت

عضويت در سايت