آخرين ارسال هاي انجمن
انجمن
نوشته شده توسط : محسن

متولد 1346 خوراسگان اصفهان

دانشجوی رشته روانشناسی

شهادت 1365 شلمچهوصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا

کسانی که در راه خدا پیکار کردند آن ها را هدایت می کنیم و راه و روش خود را به آنان نشان می دهیم.

اسلام چیزی است که همه ما باید فدای آن بشویم. پیغمبر هم فدای اسلام شد. سید الشهدا هم فدای اسلام شد (امام خمینی).

آری، کسانی که قصد و نیت جهاد در راه خدا با دشمنان اسلام را دارند، زنگار پلیدی ها و زشتی ها از قلبشان زدوده می شود و نور خدا به قلبشان تابیده و قلبشان جایگاه خدا می شود و آن هنگام است که با قلب های پاک و ایمانی راسخ و گام های استوار پا به عرصه نبرد گذاشته و با دشمنان اسلام مبارزه می کنند و از حقانیت و حیثیت و شرف اسلام دفاع می کنند و در راه اسلام شهید می شوند. اینان رستگاران دو عالمند و نزد خدا مقام ارجمندی دارند. چنان که قرآن می فرماید:

کسانی که ایمان آوردند و هجرت کردند و در راه خدا با جان و مال خویش جهاد کردند، آنان را نزد پروردگار مقام بزرگی است و آنان رستگاران دو عالمند.

پس بیایید ما هم با ایمانی محکم و عزمی راسخ به راه خدا رفته و در راهش پیکار کنیم و در راه خدا سختی ها و مشکلات را تحمل کنیم تا شاید مورد لطف خدا قرار بگیریم. من بنا به وظیفه شرعی خودم عازم جبهه شدم. خدایا خودت می دانی که فقط هدفم توست و رضای تو و اما بدانید راهی را که من انتخاب کرده ام کاملا به سختی ها و مشکلات آن واقف هستم. ولی از شدت عشق و علاقه ای که به معبود و معشوقم دارم این مسائل چنان بر من سهل و آسان شده است که هیچ کاری برای من بهتر و ارزشمندتر از جهاد در راه خدا نیست و این حرفی است که صادقانه و خالصانه و از ته قلب می گویم. زیرا می دانم که اگر پیروز و سرافراز شوم دین خدا را یاری کرده و به اسلام خدمت کرده ام و اگر به شهادت برسم باز به سعادت و رستگاری عظیمی نائل شده ام. این بنده حقیر وقتی در جمع پر شور و حال رزمندگان ایثارگر قرار می گیرم بسیار خوشحال هستم که خدا لیاقت حضور در جبهه را به من عطا کرده است و توفیق داده که در بین چنین عزیزانی باشم و اگر انسان درک صحیحی داشته باشد درمی یابد که حضور در جبهه نعمت و لیاقت بسیار بزرگی است که این لیاقت نصیب هر کس نمی شود. من وقتی ایثارگری و از جان گذشتگی رزمندگان را می بینم و به یاد شهیدانی که همه هستی خود را خالصانه در طبق اخلاص نهادند و از این دنیای فانی رخت بربستند و به رستگاری عظیمی نائل شدند می افتم، نسبت به هدف خود پایدارتر می شوم و عزم و تصمیم بر یاری اسلام و ادامه دادن راه شهیدان جدی تر می شوم.

سخنی با دانش آموزان دارم:

ای کسانی که چشم و امید انقلاب به شما دوخته شده و باید با فکر و اندیشه و تلاش و کوشش خود جامعه را بسازید، اگر از همین حالا این زمینه را در خود آماده نکنید و خود را نسازید و فرد لایقی نشوید، نه تنها نمی توانید خدمتی به اسلام بکنید، بلکه شاید افکار صدها نفر دیگر را هم منحرف کنید. چون خطر عالم فاسد از انسان جاهل به مراتب بیشتر است. اگر شهادت دانش آموزانی که روزی در بین شما بوده و با شما درس می خوانده اند تأثیری در رفتار و کردار شما نداشته باشد و همان رفتار و کردار سابق خود را ادامه دهید خون شهدای دانش آموزان خود را پایمال کرده و به اسلام و انقلاب اسلامی خیانت کرده اید.

ای کسانی که هنوز پس از هفت سال جنگ به خود نیامده و در پی اهداف سودجویانه خود هستید، از خواب غفلت بیدار شوید و ببینید که در چه زمان حساس و خطیری واقع شده اید. بدانید که جنگ و مشکلات آن به زودی تمام می شود و اگر شما دیر به خود آیید و در این جنگ حق علیه باطل که همان ادامه نهضت عاشورا و راه شهیدان است شرکت نکنید خیلی متأسف و پشیمان می شوید که چه فرصت خوبی بوده و آن را رایگان از دست داده اید. اما حیف که آن موقع دیگر پشیمانی سودی ندارد. برادران امروز جبهه های ما تجلی گاه نور خداست و شور و معنویتی در آن حاکم است که ما را به یاد صدر اسلام می اندازد که یاران امام حسین (ع) چه شور و حالی داشتند. انسان وقتی این شور و حال را در جبهه می بیند از خود بی خود می شود و حاضر نیست که یک لحظه آن را با تمام دنیا عوض کند. یعنی این که یک لحظه از شور و حال و معنویات و راز و نیازی که رزمندگان در جبهه به درگاه خدا دارند از تمام دنیا و مافیها بیشتر است و اصلا قابل مقایسه نیست. پس یه خود آیید و از این لحظات نهایت استفاده را کرده و دین خود را به اسلام و خون شهدا ادا کنید. دنیا فانی است اما چیزی که برای شما باقی می ماند اعمال شماست پس بکوشید که اعمال خود را خالص کرده و کارهای خود را به خاطر رضای خدا انجام دهید.

امروز بهترین محلی که می توانید در آن توشه آخرت خود را فراهم کنید جبهه های نور علیه ظلمت است. پس به سوی جبهه ها بشتابید تا از کاروان عاشقان ا... عقب نمانید. وا... اگر دیر بجنبید فردای قیامت ندامت و حسرت ابدی شما را در بر خواهد گرفت و آن روز درمی یابید که سعادت حقیقی چه بوده و شما آن را در چه چیزی جستجو می کرده اید. عصر روز پنجشنبه 3/10/65 است و لحظه به لحظه به شروع عملیات نزدیک می شویم و بچه ها برای شروع عملیات شور و حال عجیبی دارند و من هم خیلی خوشحال هستم که لیاقت حضور در بین چنین عزیزانی را پیدا کرده ام و ان شاءا... با شروع عملیات همگی به دشمن بعثی خواهیم تاخت و انتقام خون همه شهیدان و پدران و مادران داغ دیده را خواهیم گرفت و ان شاءا... به لطف و یاری و عنایت خداوند.

در همین جا از تمام دوستان و آشنایان و کسانی که رابطه ای با این حقیر داشته و احیانا کدورتی بین ما حاصل شده عاجزانه می خواهم که مرا ببخشید و از همه آن ها حلالیت می طلبم.

مادر عزیزم؛ اگر نتوانستم محبت ها و ایثارگری های شما را جبران کنم و رفتارم مورد پسند شما نبود و نتوانستم فرزند لایقی برای شما باشم، مرا ببخش و از خویشاوندان و آشنایان برایم حلالیت بطلب. اگر خداوند شهادت را نصیب من کرد خدا را شکر کن و صبور و شکیبا باش که خدا با صابران است و در شهادت من به هیچ وجه گریه نکن که اگر گریه کنی دشمنان اسلام را شاد خواهی کرد. مادر عزیزم من که چیزی نیستم، ان شاءا... خدا اجرت را بدهد. والسلام علیکم و رحمه ا... و برکاته.:: موضوعات مرتبط: آشنایی باشهدا وصیت نامه , وصیت نامه چ--ر ,
:: برچسب‌ها: شهدای دانشجو , شهدای دانشگاه , شهدای فرهنگی , وصیت شهدا , دانشگاه اصفهان , شهداي دانشجو ,
:: بازديد از اين مطلب : 920
|
امتياز مطلب : 1
|
تعداد امتيازدهندگان : 5
|
مجموع امتياز : 9
تاريخ انتشار : جمعه 07 شهریور 1393 | نظرات (0)
مطالب مرتبط با اين پست
ليست
مي توانيد ديدگاه خود را بنويسيد

کد امنیتی رفرش

پذیرش تبلیغات
ليست
       
خاطرات ودلنوشته ها
آشنایی با شهدا زندگی نامه
آشنایی باشهدا وصیت نامه
شهدای دیزیچه
موضاعات متفرقه
شهدای شهر طالخونچه
شهدا-عملیات
شهدای رهنان

شهدا را ياد كنيم حتي با يك صلوات

سلام مهمان گرامي؛
خوش آمديد ،لطفا برای حمایت اطلاعاتی ما
معرفي شهداي شهر ومحل خود در سايت عضو شويد
باتشکر مديريت سايت

عضويت در سايت