آخرين ارسال هاي انجمن
انجمن
نوشته شده توسط : محسن

نام: عبدالله               نام خانوادگی:عبدالله پور

نام پدر : حسن                 نوع عضویت : پاسدار

تاریخ تولد : 03/03/1343        شماره شناسنامه:  8105

 تاریخ شهادت : 27/12/1363     محل شهادت : جزیره مجنون « عملیات بدر


شهید عبدالله عبدالله پور

وصیت نامه :

بسم الله الرحمن الرحیم

والعصر ، إن الانسان لفی خسر ، إلا الذین ءامنوا و عملوا الصالحات و تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر .


سوگند پروردگار را که محتمل بر شگفتیهای بسیار است ، بیگمان آدمی در زیانکاری است مگر آنان که ایمان آوردند و کارهای شایسته انجام دادند و سفر کردند و یکدیگر را به پیروی از حق سفارش کردند و همدیگر را به شکیبایی.

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان

با درود و سلام بر پیامبران محبوب خدا از حضرت آدم تا خاتم (ص) و با درود و سلام به امام امت و ائمه معصومین (ع) بویژه حضرت امام حجه ابن الحسن العسگری ، مهدی موعود (عج) که جهان در انتظار اوست و با سلام بیکران بر امام امت و امام این یگانه مرد تاریخ ، بت شکن دوران ، ابراهیم زمان ، پیر جماران ، امام خمینی و با درود و سلام بر شهیدان از صدر اسلام تا کنون بخصوص شهیدان مظلوم کردستان که واقعا مظلومانه به شهادت رسیدند و با درود و سلام بر شهیدانی که هستی خود را در راه خداوند فدا کردند تا آخرین قطره خون پاکشان جنگیدند و به شهادت رسیدند و نهال اسلام را آبیاری کردند و به پیام امام که همان پیام رسولان خداست لبیک گفتند.

نه حسین جان ، اگرچه در کربلا نبودیم که به ندای هل من ناصر ینصرنی تو لبیک بگوییم ولی در این زمان به فرزند تو ، این پیر جماران و ستاره درخشان و این اسوه مقاومت و تقوی ، یعنی به حضرت آیت الله امام خمینی لبیک گفتیم .

پدر و مادر گرامی ام ، سلام گرم مرا که از اعماق قلبم سرچشمه گرفته پذیرا باشید . پدر و مادر عزیزم در کشته شدن من هیچگونه ناراحتی به خود راه ندهید . مبادا برای من گریه کنید چرا که خداوند فرموده : الذین ءامنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عندالله اولئک هم الفائزون آنان که ایمان آوردند و از وطن هجرت گزیدند و در راه خدا با مال و جان جهاد کردند آنها را نزد خدا مقام بلندی است و آنان رستگاران دو عالمند.

پس باید با شادی و خوشحالی خودتان کمر دشمن را بشکنید . پدر و مادر گرامی وقتی که شما هدیه ناقابل خودتان را در راه خدا و راه حسین (ع) و برای حفظ ناموس و دفاع از دین و کشور داده اید گریه کردن نمی خواهد و شما باید شاد و خرم باشید و به حال یتیمان شهدا گریه کنید که شبهای جمعه قبر بابا را در بغل می گیرند و به صدای بابا ، بابای آنها آسمانها می گرید و به حال علی اکبر و قاسم تازه داماد امام حسین (ع) و بی کسی حضرتش گریه کنید که هم در آخرت برای شما شفاعتی کنند هم در دنیا .

پدر و مادر عزیزم برای آخرین بار می خواهم چند کلمه ای با شما صحبت کنم : والدین عزیز ، شما زحمات زیادی برای ما کشیدید آنچنان که زبانم قدرت بیان و قلمم تاب نوشتن آنها را ندارد . من فرزند خوبی برای شما نبودم و نتوانستم آنگونه که مورد نظر شما بود در خدمتتان باشم.

مادرم ، شهادت بزرگترین آرزوی هر فرد مسلمان است . من امانتی بیش نزد شما نبودم که دیر یا زود بایستی به سرای ابدی بازگردم ، لیکن زحمات بی دریغ شما در خواب ابدی هم از یادم نخواهم رفت . می دانم که به آینده ما امید داشتید اما از خدا بخواهید که در دنیای ابدی برای شما امیدی باشم . در خاتمه از خواهران و برادران و تمام دوستان و آشنایان و اهل محل که هرچند فرد لایقی نبودم و اگر در کارهایم لغزشی از من دیدید ، اشتباه مرا به بزرگی خود ببخشید.

برادران و خواهرانم : می دانم که شما در سوگ من خواهید نشست ، ازشما می خواهم که فقط گریه نکنید چرا که به شما وصیت می کنم در مرگ من گریه نکنید . پدر و مادرم را دلداری بدهید و نگذارید که آنها ناراحت و غمگین باشند و از برادر بزرگم فرج الله می خواهم هر شب جمعه بر کنار مزارم چندآیه قرآن تلاوت نماید و دیگر خواهشم از شما برادران عزیزم این است که سلاح مرا زمین نگذارید و تا آخرین قطره خونتان راه سرخ انبیاء و شهدا را ادامه دهید چرا که به گفته علی (ع) این دنیا گذرگاه است و آن دنیا قرارگاه . دل به این دنیا نبندید که ان الله اشتری من المومنین انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه یقاتلون فی سبیل الله فیقتلون و یقتلون .

خداوند از مومنان جانها و مالشان را خریداری می کند که در برابرش بهشت را ودیعه می دهد ، آنهایی که در راه خدا می کشند و کشته می شوند .

سفارشم به خواهران عزیزم این است که حجابتان را حفظ کنید و چون زینب (س) استوار باشید و دستورات امام عزیزمان را اطاعت کنید و آن پیر جماران ، ابراهیم زمان ، بت شکن دوران ، امام امت ، خمینی عزیز را در نمازهایتان دعا کنید چرا که این نعمت بزرگی است که خداوند به ما عطا کرده است که هرگز نمی توانیم شکر این نعمت را به جا آوریم و قدر این امام عزیز را بدانید که جوانهای ما را از لجنزارها نجات داد و از تاریکی و ظلمات به روشنایی راهنمایی کرد . آخرین سفارشم به خانواده عزیزم این است که از غیبت و عیب جویی دوری کنید و نمازهایتان را به موقع و با جماعت بخوانید و صبور و متواضع باشید و کوچکتر از آنم که به رزمندگان دلیر اسلام پیامی داشته باشم اما چند نکته باید رعایت شود :      از اسراف دوری جوئید زیرا کسی که اسراف کند خداوند از او دوری می جوید .

رزمندگان عزیز می خواهم هرچه بیشتر به دعا اهمیت بدهید چون ما هرچه داریم از دعاست و به فرمایش امامان ( الدعا سلاح المومن ) یعنی دعا سلاح مومن است .

هرکاری را که انجام می دهید فقط برای رضای خدا باشد ، پیامم به همشهریان عزیز این است ، در نماز جماعت و دعاها بیشتر شرکت کنید و دعا برای امام و رزمندگان و معلولین و مجروحین و اسرا را از یاد نبرید و از کمک کردن به جبهه ها کوتاهی نکنید و از جوانهای عزیز می خواهم که جبهه ها را پر کنند و امروز جبهه رفتن یک عبادت بزرگی است .     زیاد مزاحم شما عزیزان نمی شوم ، به امید پیروزی رزمندگان کفر ستیز اسلام و نابودی کفر جهانی و لشگریان شرک و نفاق .

آمین یا رب العالمین

آنانکه ره عشــق گزیدند همـه             در کوی حقیقت آرمیدند همه

بر تن کفنی ز اطلس خون کردند          در سنگر سرخ آرمیدند همه

:: موضوعات مرتبط: آشنایی با شهدا زندگی نامه , زندگی نامه ع--ل , آشنایی باشهدا وصیت نامه , وصیت نامه ع--ل ,
:: برچسب‌ها: شهدای شهرستان بهار , شهدای بهار , دفاع مقدس , شهدا , رهروان شهدا ,
:: بازديد از اين مطلب : 1191
|
امتياز مطلب : 3
|
تعداد امتيازدهندگان : 4
|
مجموع امتياز : 13
تاريخ انتشار : دوشنبه 07 مهر 1393 | نظرات (0)
مطالب مرتبط با اين پست
ليست
مي توانيد ديدگاه خود را بنويسيد

کد امنیتی رفرش

پذیرش تبلیغات
ليست
       
خاطرات ودلنوشته ها
آشنایی با شهدا زندگی نامه
آشنایی باشهدا وصیت نامه
شهدای دیزیچه
موضاعات متفرقه
شهدای شهر طالخونچه
شهدا-عملیات
شهدای رهنان

شهدا را ياد كنيم حتي با يك صلوات

سلام مهمان گرامي؛
خوش آمديد ،لطفا برای حمایت اطلاعاتی ما
معرفي شهداي شهر ومحل خود در سايت عضو شويد
باتشکر مديريت سايت

عضويت در سايت