close
تبلیغات در اینترنت
دانشجویان شهید
آخرين ارسال هاي انجمن
انجمن
نوشته شده توسط : محسن

وصیت نامه


بسم الله الرحمن الرحیم

"من مات بغیر وصییه مات میته جاهلیه"پیامبر اکرم (ص)

اینجانب حمید شفرئی به خدای یگانه و صفات ثبوتیهو سلبیه اش به نحوی که پیشوایان مذهبی بیان فرموده اند، معتقدم. هم چنین به دین اویعنی اسلام با تمام اصول و فروعش که همگی در تشیع متجلی است اعتقاد کامل دارم. بعداز حمد و ستایش خداوند متعال و فرستادن بهترین درودها و سلام ها بر پیامبر گرامی(ص) و ائمه معصومین (ع) به ذکر چند نکته می پردازم:

پدر و مادر عزیزم؛ شما حق بزرگی بر گردن مندارید، سوز و سرمای زمستان و هوای گرم تابستان و هزاران مشکل کوچک و بزرگ را متحملشدید و زیاد زحمت کشیده اید تا مرا به این حد رساندید. مادرم؛ زحمت های زیاد تو راکه در مورد تحصیلات من کشیدی و مرا به مدرسه بردی و هزاران کار دیگر تو را هرگزفراموش نمی کنم. پدرم؛ چشمان خواب آلوده و قرمز تو را و تن خسته ات را هنگامی کهاز کارخانه بر می گردی، هرگز از یاد نمی برم.

بگذریم از این حرف ها که حرف هایی بزرگ تر وجوددارند و باید به آن ها بپردازم.

انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی و با شرکتتوده های مردم مستضعف مسیر زندگانی میلیون ها جوان و پیر را عوض کرد. یکی از آنکسان من بودم. منی که خود را فراموش کرده و خود دروغین غربی را در خویشتن احساس مینمودم و آرمان و آرزوهایم غرب بودند و افکارم را افکار جاهلیت فرنگ شکل می دادند.به علم تجربی در مقابل تعبد مذهبی ارج می نهادم. ولی ناگهان انقلاب شد و اینانقلاب انفجار نور بود، جرقه ی آگاهی به جانم شعله زد، بت های ذهنی با تبر خمینیخرد شدند. تا این که خود را یافتم، ولی باز گرفتار جریان دیگری شدم. نفاق موجود درجامعه بعد از انقلاب اندکی گیجم کرد. حق و باطل مخلوط گشت که تمیز این دومشکل

تا این که به لطف الهی این جریان نفاق نیز ازجامعه رخت بربست. دیدم دیگر حجت بر من و امثال من تمام شده است و دیگر باید در راهراست جهد و کوشش کنم.

ولی باز با یک مشکل بزرگ روبرو شدم، عادت هایدوران جاهلیت در من ریشه دوانده بودند و گناه های بزرگ گذشته سد راهم می شدند. اینشد که تصمیم گرفتم به حوزه بیایم و این بنای وجودم را از ریشه بازسازی کنم. تامدتی هم در قم گیج بودم، چگونه کسی که یک عمر افکارش از اومانیسم غرب ریشه گرفته،اکنون بیاید در درون حجره های تنگ و تار در مقابل مذهب زانو بزند. ولی بعد از مدتیبه لطف حق تعالی حق را یافتم. کتاب های اخلاق دستغیب شیرازی و درس های اخلاقمشکینی به وجدم آوردند و به مقدار زیادی رشد نمودم. ولی هر بار که به آغوش خوشخانواده باز می گشتم، یک نقصانی عارضم می شد. در این مدت در این فکر بودم چه کنمکه در راه راست ثابت قدم بمانم و عوامل خارجی نتوانند به استقلال فکری و روحیمضربه بزنند.

به خود گفتم که شاید مدتی جبهه رفتن مرا بیشتراز حوزه دگرگون کند اگر چنین شد با روحی مهذب به حوزه باز خواهم گشت و تا بازگشاییدانشگاه در حوزه خواهم ماند و پس از آن پیش به سوی اجتهاد در ریاضیات، و اگر توفیقشهادت نصیبم شد که خود سعادت بسیار بزرگیست.

مادر؛ فکر نکنی که از زندگی ناامید شده ام وبرای خلاصی از آن به جبهه می شتابم، نه هرگز، من عاشق اسلام شده ام و دلم می خواهدتمام قوانین اسلام را بدانم و بدان عمل کنم.

پدر و مادر عزیز؛ شما و برادران و خواهرانم رابه چند چیز نصیحت می کنم اگر چه شایستگی این مقام را ندارم.

زندگی خود را با انقلاب اسلامی وفق دهید، هر چهاز اسلام می دانید عمل کنید. در تربت محمد و فرزندان آینده این خانواده نهایت تلاشرا بنمایید. آن ها شهدای آینده ی این انقلاب هستند. در نماز جمعه ها و دعای کمیلها شرکت کنید، نمازهایتان را به وقت بخوانید. مادرم؛ دوباره مثل دوران جوانیت شروعکن در دل نیمه شب ها زیارت عاشورا را بخوان و از خدا بخواه که مرا توفیق زیارتحسین (ع) و مهدی (ع) دهد.

حجت خدا بر روی زمین (مهدی (ع)) را شناخته و خودرا آماده ی ظهور او نمایید. با همسایه های فقیر و مستضعف ارتباط داشته باشید و ازکمک به آن ها باز نمانید. اگر برایتان مقدور گشت با کمک و همکاری بچه های مسجدجلسه ی هفتگی دعای کمیل در خانه مان برگزار کنید. دیگر سخنی ندارم و فقط از شماطلب دعا و آمرزش می کنم. امیدوارم که شهادت من جرقه ای در خانه مان زده و شوری بهپا کند که هم چون نور هدایتگر شما و دیگران شود.

الحمد لله رب العالمین

جمادی الاول 1402

حمید شفرئی


زندگی نامهشهید حمید شفرئی در سال 1339 در خانواده ایمتعهد و مذهبی در شهر اصفهان دیده به جهان گشود. دوران دبیرستان را در دبیرستاننشاط گذراند. اواخر دبیرستان او همراه بود با اوج گیری انقلاب و وقوع زلزله طبس ونیاز مردم زلزله زده و مستضعف دل پر از عطوفتش را به درد آورد و او را راهی طبسکرد و با تمام وجود به محرومان خدمت کرد شب ها خواب نداشت و دستان مجروحش حکایت ازعشقش به محرومین بود.

در راهپیمایی ها شرکت می کرد و در کار تکثیر وتوزیع اعلامیه ها در سطح شهر نقش داشت. در اوج شب های حکومت نظامی اقدام به پخشاعلامیه و بر هم زدن جو خفقان نظامی می کرد. هم زمان با اوج گیری مبارزات ملتایران در سال 56 در رشته ی ریاضیات دانشگاه اصفهان پذیرفته شد. در دانشگاه در کنارتحصیل به مبارزه با منافقین و جریانات انحرافی پرداخت و خون دل ها خورد. بعد ازرسوا شدن نفاق موجود در جامعه به سپاه بروجن رفت. آن جا نیز برای محرومان به کارمشغول شد. روح جهادگرش او را آرام نمی گذاشت و فریاد مظلومین در بند کشیده فلسطینوی را به جهاد بر علیه استکبار جهانی در لبنان کشاند، ولی عواملی مانع از رفتن ویبه جنوب لبنان شد. چندین مرتبه نیز تصمیم به رفتن به افغانستان می کند که باز بهعللی مانع از او می شود تا بالاخره به بروجن برمی گردد و مدتی دیگر در آن جا بهخدمت مردم می پردازد. پس از آن به اصفهان آمده و در آموزش و پرورش اقدام به پرورشنونهالان کرد. با این که ریاضی درس می داد در بالا بردن بینش سیاسی و دینی آن نوجوانانتلاش فراوان می نمود. اما روح پر فروغش را تاب ماندن نبود و آن گونه که خود اوزمزمه می کرد

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم    موجیم که آسودگی ما عدم ماست

برای این که بتواند مسئولیت پرورش این نوجوانارا خوب تر انجام دهد و بتواند آن ها را با سرچشمه ی زلال اسلام آشنا کند خود بایدبه منبع زلالی اسلام متصل شود از این جهت اقدام به رفتن به شهر قم کرده و در آن جاشروع به آموختن علوم قدیمیه می کند تا بدین وسیله به آرزویش برسد. با امدادهایغیبی به جبهه ها فرا خوانده می شود و با کفر جهانی به جهاد پرداخت تا بالاخره درنیمه شبی در حالی که با محبوب خویش به نجوا نشسته بود، رگبار گلوله از سلاح دشمنخدا به قلب او نشست و به آرزویش رسید.

راهش پر رهرو:: موضوعات مرتبط: آشنایی با شهدا زندگی نامه , زندگی نامه ز--ظ , آشنایی باشهدا وصیت نامه , وصیت نامه ز--ظ ,
:: برچسب‌ها: شهداي دانشجو , شهدای اصفهان , دانشگاه اصفهان , وصیت نامه , زندگی نامه ,
:: بازديد از اين مطلب : 332
|
امتياز مطلب : 4
|
تعداد امتيازدهندگان : 4
|
مجموع امتياز : 4
تاريخ انتشار : شنبه 19 مهر 1393 | نظرات ()
مطالب مرتبط با اين پست
ليست
مي توانيد ديدگاه خود را بنويسيد

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

پذیرش تبلیغات
ليست
       
خاطرات ودلنوشته ها
آشنایی با شهدا زندگی نامه
آشنایی باشهدا وصیت نامه
شهدای دیزیچه
موضاعات متفرقه
شهدای شهر طالخونچه
شهدا-عملیات
شهدای رهنان
هدف از ایجاد این سایت آشنایی نسل جوان باجنگ و جبهه و شهادت هست.ما رهروان شهدا تمام تلاش خودمون رو می کنیم تا حتی یک نفر از چند صد نفری که روزانه چه مستقیم و چه غیر مستقیم وارد سایت می شوند بتوانند مطالب سایت رو که شامل زندگینامه ، وصیت نامه و ... در باره شهدا می باشد رو مطالعه کنند تا بفهمند اون جوان هایی که هم سن ما و یا حتی کوچکتر بودن پرای چی زندگی خودشون رو فدا کردند.به امید روزی که برای پاسداشت این بزرگ مردی ها،شهدای عزیز مون همه ی ما گامی حتی کوچک در راستی معرفی آنها به دیگر نسل ها برداریم و سپاس گذار آنها باشیم.با تمامی سایت ها تبادل لینک داریم دوستان سایت ما رو که لینک کنندو خبر بدهندلینک میشن.

شهدا را ياد كنيم حتي با يك صلوات

سلام مهمان گرامي؛
خوش آمديد ،لطفا برای حمایت اطلاعاتی ما
معرفي شهداي شهر ومحل خود در سايت عضو شويد
باتشکر مديريت سايت

عضويت در سايت