آخرين ارسال هاي انجمن
انجمن
نوشته شده توسط : محسن

شهید علی محمد تقی پور

زندگینامه :

رزمنده شهید علی تقی پور در سال 1343 در شهر طالخونچه در یک محیط مستضعف پا به عرصه وجود گذاشت و در همانجا دوران کودکی را سپری نمود و در سن 7 سالگی آغاز تحصیل نمود و دوران ابتدایی را با موفقیت پشت سر گذاشت و دوران راهنمایی را نیز در همانجا ادامه داد . او به دلیل هوش و استعداد وافر خود دوران راهنمایی را نیز با موفقیت می گذراند ،  شهید تقی پور در همان دوران راهنمایی بود که توسط یکی از معلمانش به کتابهای معلم شهید مطهری و شریعتی آشنایی پیدا کرد و هر روز به آگاهی خود می افزود و علاوه بر این با دایر کردن کلاس اصول و عقاید اسلامی سطح فکر دانش آموزان را نیز بالا می برد .

از خصوصیات دیگر شهید کار توأم با تحصیل او بود که در کارهای کشاورزی پدر خود کمک می نمود .

شهید کلاس سوم راهنمایی را گذراند که انقلاب اسلامی همچون موجی طوفنده به حرکت در آمد . علی نیز به فعالیت خود گسترش داده و فعالیتهای بسیار زیادی را در طول انقلاب انجام داد .

شهید تقی پور در سال 58 برای بنیانگذاری دبیرستان در طالخونچه فعالیتهای چشمگیری را انجام داد و پس از آن سعی نمود تا هر چه بیشتر جو اسلامی و حزب اللهی را در مدرسه حاکم گرداند .

علی علاوه بر کوشش در مدرسه در مساجد نیز کارهای بسیاری می نمود از جمله تأسیس اولین کتابخانه در مسجد سجاد (ع) بود که کار بسیار مهمی بود .

از 31 شهریور ماه 1359 که جنگ تجاوز گرانه صدام آمریکایی بر علیه اسلام و جمهوری اسلامی آغاز شد علی به هر صورت که می توانست ماهیت این جنگ و تجاوز را برای مردم روشن می ساخت از جمله با تبلیغات ، جمع آوری کمک و .... .

شهید علی تقی پور در سال 1360 با احساس مسئولیت و احتیاج نیرو در استان بلوچستان این مأموریت را واجب تر از مدرسه دانسته و از طریق بسیج مستضعفین (مبارکه) عازم استان فقیر بلوچستان شد و پس از 3 ماه مأموریت به زادگاهش بازگشت و پس از حدود یک هفته خود را برای جنگ آماده ساخته و چند روز قبل از عملیات فتح المبین عازم جبهه جنوب (عین خوش) گردید و در حمله پیروزمندانه فتح المبین در تخلیه مجروحین نقش مهمی را ایفاء نمود . او پس از 45 روز تلاش پیگیر در منطقه جنوب به مرخصی آمد و پس از 6 روز با عزمی راسخ مجدداً عازم جبهه دار خوین گردید و در حمله عظیم بیت المقدس شرکت نمود او بعنوان یک رزمنده مراحل اول و دوم عملیات بیت المقدس را پشت سر گذاشت ولی دیگر خداوند او را به سوی خود خوانده بود و دیگر او مخلص شده بود و دیگر یک فرد عادی نبود او دیگر به درجه والای انسانیت رسیده بود ، او یک شاهد بود .

آری او در اوایل مرحله عملیات معجزه آسای بیت المقدس بود که که بر اثر ترکش خمپاره مزدوران آمریکایی صدام به شدت زخمی گشت ، او را به پشت جبهه منتقل می کنند و به یکی از بیمارستانهای تهران منتقل می کنند و پس از دو روز تلاش دکترها به نتیجه نرسیده و در بیمارستان نجمیه تهران دعوت حق را لبیک گفته و بهشت برین را به بهای خون خود خریداری نمود و به لقاء ا... پیوست .

پیکر پاک و مطهر این شهید عزیز در تاریخ 27/2/61 بر دوش هزاران تن از پویندگان راهش تشییع و در زادگاهش طالخونچه به خاک سپرده شد .وصیت نامه


بسم الله الرحمن الرحیم

به نام خداوند متعال و پس از عرض سلام خدمت پدر و مادر و همه شهیدان تاریخ :

من به همه شماها سفارش می کنم که از خدا بترسید و ترس از خدا را شعار خود قرار دهید ، باید بدانید مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت است .

مادرم باید بدانی که من از تو بیش از همه راضی هستم و هیچ ناراحتی از تو ندارم و همچنین پدرم باید بدانی که در همه کارها باید به یاد خدا باشی و هر کاری که می کنی خدا را در نظر داشته باش و هر کاری خدا دستور داده انجام بده .

برادران و خواهرانم را تا جایی که می شود به مدرسه ببرید .

امضاء علی تقی پور  19/12/60

:: موضوعات مرتبط: آشنایی با شهدا زندگی نامه , زندگی نامه الف--ج , آشنایی باشهدا وصیت نامه , وصیت نامه الف--ج , علی محمد تقی پور , بیت المقدس ,
:: برچسب‌ها: شهدا , شهید علی محمد تقی پور ,
:: بازديد از اين مطلب : 2018
|
امتياز مطلب : 5
|
تعداد امتيازدهندگان : 5
|
مجموع امتياز : 40
تاريخ انتشار : چهارشنبه 14 تیر 1391 | نظرات (0)
مطالب مرتبط با اين پست
ليست
مي توانيد ديدگاه خود را بنويسيد

کد امنیتی رفرش

پذیرش تبلیغات
ليست
       
خاطرات ودلنوشته ها
آشنایی با شهدا زندگی نامه
آشنایی باشهدا وصیت نامه
شهدای دیزیچه
موضاعات متفرقه
شهدای شهر طالخونچه
شهدا-عملیات
شهدای رهنان

شهدا را ياد كنيم حتي با يك صلوات

سلام مهمان گرامي؛
خوش آمديد ،لطفا برای حمایت اطلاعاتی ما
معرفي شهداي شهر ومحل خود در سايت عضو شويد
باتشکر مديريت سايت

عضويت در سايت