آخرين ارسال هاي انجمن
انجمن
نوشته شده توسط : محسن

شهید رمضانعلی کبولی

زندگی نامه:

شهید رمضانعلی کبولی در سال 1341 در شهر طالخونچه چشم به جهان گشود و در خانواده ای متدین و مذهبی پرورش یافت . دوران کودکی اش را با شادی و نشاط و محیط گرم خانواده سپری کرد و در سن 7 سالگی پا به عرصه علم و دانش نهاد و به کسب آن اهتمام ورزید . وی کودکی بود صمیمی ، مهربان ، ساده دل و در عین حال تلاشگر و ساعی بود و اوقات فراغت به شغل دامداری مشغول بود .

پنج سال از عمر خود را به تحصیل و کسب علم پرداخت و بعلت نبودن دوره راهنمایی و متوسطه درس را رها کرده و به دنبال شغل دامداری رفت . او همپای برادران خویش به شغل دامداری مشغول بود و از همان دوران کودکی سعی می کرد بر روی پاهای خود بایستد و هرگز سربار کسی نباشد . نکته ای که قابل توجه است علاقه وافر وی به شغل خویش و علاقه اش به احشام بود .

روزها و شبها را در بیابان سپری می کرد و سعی می کرد که از دیگران عقب نماند و وظیفه اش را به نحو احسن انجام دهد . او به مدت 7 سال به دور از خانه و کاشانه با محیط سرسخت و خشن بیابان دست و پنجه نرم می کرد بعد از مدتی که با سرد و گرم زندگی آشنا شد و آنرا تجربه کرد در سن 19 سالگی به خدمت مقدس سربازی اعزام شد و از همان ابتدا در محیط حساس و خطرناک کردستان قرار گرفت و در روز 15/3/61 به کردستان اعزام شد و دوران آمورشی را در نیروی زمینی ارتش در کردستان به مدت 3 ماه سپری کرد و آموزشهای لازم جهت انجام وظیفه ی محوله را فرا گرفت .

پس از سپری کردن دوران آموزشی در کردستان و در مرکز آموزش سنندج به پایگاه سیلو تونل 2 اعزام شد و به مدت 5 ماه را در این مکان به انجام مسئولیت تامین جاده به همراه چندین تن از دوستان خویش از که از جمله آنان می توان به شهید اله خواست یلمه و محمد علی تقی پور اشاره کرد  ، همراه بود .

همیشه از اوضاع نابسامان کردستان و تهدیدات حزب کُومُلِه[1] و دمکرات سخن می گفت ولی با وجود این همه سختی و مشقت تحملی پولادین داشتند و رنج آنرا تحمل ی کردند .

در روز 19/11/61 که مقارن بود با روزهای پیروزی انقلاب اسلامی در صبح سرد زمستانی بنا به عادت مألوف با دیگر همرزمان به انجام مسئولیت خویش که تأمین امنیت جاده بود مبادرت می ورزیدند اما افراد کُومُلِه با طرح و نقشه ای از پیش تعیین شده بر سر راه حرکتشان کمین کرده و در فرصتی مناسب آنها را زیر رگبار گلوله گرفتند و تمامی آنها را به شهادت رساندند .

در روز 26/11/61 پیکر پاک و مطهرشان تشییع و در گلستان شهدای شهر طالخونچه به خاک سپرده شد .2 ـ یکی از احزاب در کردستان که با حمایت رژیم عراق در کردستان ناامنی و ارعاب ایجاد کرده بود.:: موضوعات مرتبط: آشنایی با شهدا زندگی نامه , زندگی نامه ع--ل , شهید رمضانعلی کبولی ,
:: برچسب‌ها: شهدا , شهید رمضانعلی کبولی , xhgo , k]i , ainhd aiv xhgo , شهدای شهر طالخونچه , شهدای طالخونچه , شهید , شهادت , زندگی نامه , وصیت نامه ,
:: بازديد از اين مطلب : 1494
|
امتياز مطلب : 5
|
تعداد امتيازدهندگان : 5
|
مجموع امتياز : 40
تاريخ انتشار : چهارشنبه 14 تیر 1391 | نظرات (0)
مطالب مرتبط با اين پست
ليست
مي توانيد ديدگاه خود را بنويسيد

کد امنیتی رفرش

پذیرش تبلیغات
ليست
       
خاطرات ودلنوشته ها
آشنایی با شهدا زندگی نامه
آشنایی باشهدا وصیت نامه
شهدای دیزیچه
موضاعات متفرقه
شهدای شهر طالخونچه
شهدا-عملیات
شهدای رهنان

شهدا را ياد كنيم حتي با يك صلوات

سلام مهمان گرامي؛
خوش آمديد ،لطفا برای حمایت اطلاعاتی ما
معرفي شهداي شهر ومحل خود در سايت عضو شويد
باتشکر مديريت سايت

عضويت در سايت