آخرين ارسال هاي انجمن
انجمن
نوشته شده توسط : محسن

شهید اصغر حاج هاشمی

زندگینامه

شهید اصغر حاج هاشمی

در سال 1338 در خطه خوزستان و در شهر ساحلی آبادان اولین فرزند خانواده به دنیا آمد که نامش را اصغر نهادند. خانواده این شهید در محیط نامساعد آن دوران آبادان که با فرهنگ غرب و به خصوص نبردهای انگلیسی عجین شده بود ، زندگی می کردند و فرزندان خود را با دین و ایمان و با تأسی از اهلبیت(ع) تربیت می نمودند که این نشان از فرهنگ عمیق دین مداری این خانواده بوِیژه پدر گرامی ایشان می باشد. پدر این شهید گرانقدر که آموزه های قرآنی کاملاً آشنا بود برای تربیت اسلامی فرزندان خود از قرآن بهره می گرفت.

اصغر دوران طفولیت و کودکی خود را در آبادان سپری کرد و تحصیلات خود را تا پایه سوم راهمایی به اتمام رساند، در این دوران به خاطر جوّ فرهنگی نامساعد حاکم بر خطه آبادان پدر ایشان تصمیم به مهاجرت به روستای طالخونچه گرفتند تا به دور از هیاهوی فرهنگی عوامل طاغوت بتوانند به نقش تربیتی فرزندان خود بهتر همت گمارند، این مهاجرت در تاریخ ................. صورت گرفت.

همزمان با وقایع قبل از انقلاب اسلامی ایشان به همراه پدر خود و برادرش اصغر در راهپیمایی و تظاهرات شرکت فعال داشتند و نامه ها و پیام های حضرت امام را در اختیار انقلابیون قرار می دادند.

شهید والامقام اصغر حاج هاشمی در هنگام تحصیل همدوش پدر خود در شغل رانندگی ایشان را کمک می کرد بطوریکه خودشان هم شغل رانندگی را انتخاب کردند، که با حمل و نقل مصالح ساختمانی به همشهریان خود خدمت کردند.

بعد ازپیروزی انقلاب اسلامی پدر ایشان در کارهای اجتماعی مانند عضویت در شورای روستا فعالیت مثمرثمری داشتند که بر همین اساس فرزندان خود را برای خدمت به مردم آماده نمودند.

بعد از وقوع جنگ تحمیلی پدر این شهید گرانقدر برای اعزام به جبهه ثبت نام کرده بودکه مورد اعنراض دو پسر خود به نامهای اصغر و ناصر گردید.

که بعد بحث و جدال سرانجام ناصر تصمیم به اعزام به جبهه می گیرد و بعد از آن اصغر پا به میدان جهاد و حماسه و ایثار می گذارد، پدر ایشان هم در دفاع مقدس شرکت داشتند و مدت سه ماه در گردان ادوات تیپ قمر بنی هاشم(ع) مشغول خدمت بودند.

از خصوصیات اخلاقی ایشان احترام به خانواده به خصوص پدر و مادر و همشهریان می باشد و رعایت عدل و انصاف در مسائل اقتصادی با مردم بود. ایشان فردی خوش اخلاق و متعهد و عاشق امام و انقلاب بود و در روابط اجتماعی با مردم بسیار خوش برخورد بود، و از توصیه های ایشان این بود که امام و انقلاب را فراموش نکنید.

این شهید گرانقدر در سال ................. زندگی مشترک خود را آغاز کرد و در حدود ........... سال با همسر خود زندگی نمود که حاصل این ازدواج فرزند پسر ایشان با نام رضا می باشد.

شهید اصغر حاج هاشمی در قبل از عملیات محرم به همراه یک گروه 24 نفره از رزمندگان طالخونچه ای عازم مناطق عملیاتی گردید که این حضور همزمان با شروع عملیات محرم در سال 61بود که به محض رسیدن به منطقه و طی نمودن آموزشهای مورد نظر عازم خط مقدم شد و در عملیات محرم شرکت نمود.

ایشان در تاریخ12/8/61 در مرحله دوم عملیات محرم جاوید الاثر گردید و استخوانهای مطهر ایشان بعد از گذشت 13 سال توسط گروه تفحص سپاه شناسایی شد و در سال 74 با حضور انبوه مردم تشییع و در گلستان شهداء شهر به خاک سپرده شد.

لازم به تذکر است که خانواده عزیز حاج هاشمی دو فرزند خود را با نامهای اصغر در عملیات محرم و ناصر که در عملیات بیت المقدس شهید شدند تقدیم انقلاب اسلامی نمودند.

پدر گرامی ایشان در سال ............... به دیدار فرزندان خود شتافت و در جوار آرامگاه شهداء گرانقدر به خاک سپرده شدند .

فرزند این شهید گرانقدر در زمان شهادت پدرش طفلی 7 ماهه بودند و در زمان تشییع پدر عزیزشان یک جوان 13 ساله بودند.:: موضوعات مرتبط: آشنایی با شهدا زندگی نامه , زندگی نامه چ--ر , شهیداصغرحاج هاشمی , عملیات محرم ,
:: برچسب‌ها: شهدا , شهید اصغر حاج هاشمی , شهدای طالخونچه , وصیت نامه , زندگی نامه , عملیات محرم ,
:: بازديد از اين مطلب : 1738
|
امتياز مطلب : 1
|
تعداد امتيازدهندگان : 5
|
مجموع امتياز : 5
تاريخ انتشار : جمعه 30 تیر 1391 | نظرات (0)
مطالب مرتبط با اين پست
ليست
مي توانيد ديدگاه خود را بنويسيد

کد امنیتی رفرش

پذیرش تبلیغات
ليست
       
خاطرات ودلنوشته ها
آشنایی با شهدا زندگی نامه
آشنایی باشهدا وصیت نامه
شهدای دیزیچه
موضاعات متفرقه
شهدای شهر طالخونچه
شهدا-عملیات
شهدای رهنان

شهدا را ياد كنيم حتي با يك صلوات

سلام مهمان گرامي؛
خوش آمديد ،لطفا برای حمایت اطلاعاتی ما
معرفي شهداي شهر ومحل خود در سايت عضو شويد
باتشکر مديريت سايت

عضويت در سايت